KONTAKTA OSS

Varmt välkommen att kontakta oss och vi kommer med glädje att hjälpa dig!
Nedan finns alla uppgifter för att komma i kontakt med moderklubben, sektioner eller Bayerisches Blatt redaktionen.

Sektioner

BMW 02 Club Schweden
Email: 02club@bmwcs.com

Ordförande
Niclas Erneland, Bräkne-Hoby
E-post: erneland@hotmail.com

Sekreterare
David Ankarstrand, Storebro
E-post: 1966-1977@hotmail.se

Kassör
Lennart Bengtsson, Kågeröd
E-post: bengtsson@02-depan.se

Ledamot
Peter Lännström, Söderköping
E-post: gt-peter@hotmail.com

Erik Dandanell, Stockholm
E-post: erik.dandanell@gmail.com

Kontaktperson
Peter Holmberg
Telefon: 073-655 01 95

Vi letar efter flera entusiaster som vill hjälpa till med att arrangera träffar och övriga aktiviteter.
Klubbens målsättning att så fort som möjligt ha en lokal organisation för GävleDala på plats.

Vid intresse ta gärna kontakt med Peter Holmberg eller någon i klubbens styrelse. 

Nystartad sektion, mer information kommer!

Ordförande
Wolfgang Zielke

Sekreterare
Christoffer Wildner

Kassör & Klubbmästare
Robert Stahl

Bankörning med gatbilar:
E-mail: gatbilar@bmwcs.com
Information: http://www.bmwcup.se/bankorning

Tävling i BMW Cup:
E-mail: bmwcup@bmwcs.com
Information: http://www.bmwcup.se

Reglementsgrupp för BMW Cup:
E-mail: reglemente@bmwcs.com

Postadress:
BMW Club Schweden Motorsport
BMW Club Schweden, Tackjärnsvägen 2
16868 Bromma

Kontakt:
Tel: +46703616293
E-mail: motorsport@bmwcs.com

Ordförande
Stefan Hjort
E-mail: kansliet@bmwcs.com

Denna sektion är förnärvarande vilande. Är du intresserad eller vet någon som är intresserad att vilja starta en sektion för norra Sverige, vänligen kontakta ordförande Stefan Hjort.

BMW Oldtimer Club Schweden
E-mail: oldtimer@bmwcs.com

Ordförande
Göran Benjamin

Sekreterare
Christer Gustafsson

Kassör
Lars Hannéll

Ledamot
Gunnar Möller
Rickard Edgren

BMW Club Schweden Stockholm
E-mail: stockholm@bmwcs.com

Ordförande
Peter Askenfors

Vice Ordförande och kassör
Erik af Winklerfelt

Sekreterare
Håkan Ström

Styrelseledamot
Peter Degerman

BMW Club Schweden Syd
E-mail: syd@bmwcs.com

Ordförande
Christina Nilsson
E-mail: christina.nilsson@bmwcs.com

Vice ordförande
Susanne Mellberg

Sekreterare
Christer Nilsson
E-mail: christer.nilsson@bmwcs.com

Kassör
Erik Ståhl

Ledamöter
Johnny Ståhl
Peter Persson

BMW Club Schweden West
E-mail: west@bmwcs.com

Ordförande
Daniel Wiese

Sekreterare
Morten Alleröd

Kassör
Magnus Nilsson

Klubbmästare
William Damberg

Webbmaster
Niklas Nyström

Ledamot
Magnus Torell

Valberedning
Johannes Lundin
Jesper Hillerström